Туган як

Бүләкле булдылар

2022 елның беренче яртыеллыгына газетабызга язылганнар арасында үткәрелгән “Туган як”тан бүләк” конкурсына йомгак ясалды.

Алдан вәгъдә ителгәнчә, конкурста редакциянең үзенә килеп һәм элемтә бүлекләрендә “Туган як”ка язылган һәркемгә катнашу мөмкинлеге тудырылган иде. Шулардан  өч йөзгә якын кеше конкурста катнашырга теләк белдереп, исемлеккә кертелде.

COVID-19 пандемиясенә бәйле мәгълүм чикләүләр аркасында, бүләкләр уйнатуны быел да онлайн форматта, үзебезнең редакция һәм НТР журналистлары катнашында уздырдык. Конкурсның барышын видеокамералар да “җентекләп күзәтте” һәм, әлбәттә, теләгән һәркем призлар уйнатуны онлайн рәвештә, өйләрендә компьютердан да карый алды. Шулай ук, күркәм гадәт буенча, катнашучыларның исемнәре язып бөтәрләнгән кәгазьләрне барабаннан алып торырга 64 нче балалар бакчасының 9 нчы төркемендә тәрбияләнүче Алинә Хәниповага ышанып тапшырдык. Менә шундый шартларда конкурс бик гадел узды.

Шулай итеп, призлар түбәндәге кешеләргә чыкты:

Җылыткыч радиатор – И.Григорьев (Тынычлык ур., 107);

Электр иттарткычы – Р.Яруллин (Кама Аланы бис., 1/37);

Миксер – Г.Яббарова (64 нче балалар бакчасы);

Үтүк – З.Вагыйзова (Студентлар ур.,16);

Электр чәйнеге – К.Закирова (Шинчылар ур., 56), В.Минсафина (Бызов ур., 15), М.Зыятдинов (Кызыл Чапчак, Вишневая (Чия) ур., 4), А.Зарипова (83 нче балалар бакчасы), Ф.Зыятдинова (Химиклар ур., 15);

Канцтоварлар кибетенә 1000 сумлык сертификат – Р.Вәлиева (Төзүчеләр ур., 30);

Газ плитәсен кабызгыч – Ф.Галиев (Бакый Урманчы ур., 9);

Массаж ясатырга 1000 сумга сертификат – Л.Маһиянова (Шинчылар ур., 44);

Хиҗама ясатырга 1000 сумлык сертификат – М.Ризванова (Студентлар ур., 8), Л.Бикчәнтәева (Ташлык авылы, Пионерлар ур., 1а);

Ясалма ташлардан картина – М.Фазлиәхмәтова (Мурадьян ур., 8);

 

Түбәтәй – Р.Гарипов (Зур Афанас бист., Сүбәләк ур., 3а), Л.Сафина (Студентлар ур., 16), И.Елисеев  (Төзүчеләр ур., 7), И.Әхмәтова (Тынычлык ур., 81),  Г.Гыйлемханова (Вахитов ур., 2)

Хатын-кыз баш киеме – В.Минсафина (Бызов ур., 15), Ф.Облакова (Кече Ерыклы авылы, Мәктәп ур., 23), А.Ибраһимов (Сөембикә ур., 65), Г.Гыйләҗова (Бызов ур., 26), Ф.Сабирова (Төзүчеләр ур., 20а);

Хатын-кыз яулыгы А.Халиков (Романтиклар ур., 17а);

Крем-гель җыелмасы – М.Шәймурзин (Сөембикә ур., 72);

Машина аптечкасы – А.Хаҗиева (Менделеев ур., 4);

Фотолар альбомы – Х.Сабирҗанова (64 нче балалар бакчасы);

8 гб USB карта-флешка –  А.Гарифуллина (64 нче балалар бакчасы);

Өстәл япмасы –  А.Хафизова  (Менделеев ур., 4);

Кувшин һәм стаканнар җыелмасы –  З.Михайлова (Төзүчеләр ур., 40);

Кофе чынаяклары җыелмасы –  С.Гиздәтуллина (Химиклар ур., 70г);

Сөлге – Ф.Юнысова (Шинчылар ур., 47);

Будильник-сәгать – С.Батыршина (Тынычлык ур., 57);

Асылмалы үлчәү – С.Салеева (почтадан барып алучы);

Яшелчә орлыклары җыелмасы – З.Бильданова (Төзүчеләр ур., 42), З.Гыйльметдинов (Шинчылар ур., 48);

Стена календареК.Кузьмин (Төзүчеләр ур., 19), М.Логинова (Бакый Урманче ур., 25), Ф.Хәмидуллина (Вахитов ур., 2), А.Гатин (Яшьлек ур., 36 б), Г.Яруллина (Төзүчеләр ур., 38), З.Шәйдуллина (Шинчылар ур., 7),  Н.Тәхаветдинова (64 нче балалар бакчасы), Н.Габдуллин (Вахитов ур., 14), Р.Зыятдинов (Студентлар ур., 8б), К.Әһлиева (Химиклар ур., 60);

“Татар дөньясы” дигән китап – М.Каюмова (Шинчылар ур., 44), Р.Зартдинова (Шинчылар ур., 56), З.Рәхимова (Мурадьян ур., 30);

“Күңелле әлифба” китабы – Н.Анисимова (Балчыклы авылы мәдәният йорты), М.Леонтьева (Төзүчеләр ур., 42), А.Кондратьева (Балчыклы авылы, Заречная ур, 10), Н.Гарипова (Каенлы авылы, Мәктәп ур., 32), Ф.Мирзаҗанова (Шинчылар ур., 53).

Отыш чыккан язылучыларыбызның барысын да котлыйбыз һәм югарыдагы исемлектә үз фамилияләрен күргән кешеләрдән якын көннәрдә (бары тик эш көннәрендә генә) 8.00-17.00 сәгатьтә (төшке ял – 12.00-13.00 сәгатьтә) бүләкләрен килеп алуларын сорыйбыз.

Хөрмәтле газетага язылучыларыбыз, киләчәктә дә “Туган як”тан аерылмагыз.

PS. Бүләкләр туплауда ярдәм күрсәткәннәре, газетага язылучыларыбызны шатландырганнары өчен НТР медиахолдингы җитәкчесе Наталья Владиславовна Реджеп-Алиевага; Үзәк мәчет имам-мөхтәсибе Салих хәзрәт Ибраһимовка, «РаМус» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте генераль директоры Рафис Минневәли улы Мостафинга; Түбән Кама “Керәшен” этнографик җәмгыяте рәисе Тамара Алексеевна Баһаветдиновага; Бөтендөнья татар конгрессының Түбән Кама бүлеге рәисе Рөстәм Мәҗит улы Ганиевкә; депутат, шәхси эшмәкәр Айдар Радик улы Әһлиуллинга; Түбән Кама иҗтимагый Советы рәисе Хәмзә Әзәл улы Баһмановка; территориаль сайлау комиссиясе рәисе Фәрит Шәйгали улы Гыйльмановка; «Компьюсервис-НК» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте директоры Айдар Зыятдин улы Манеевка; Мәскәү татарлары штабы җитәкчесе Рөстәм Фаиз улы Ямалиевка; Лазерлы эпиляция студиясе җитәкчесе Лилия Азат кызы Галимовага, Хиҗама студиясе җитәкчесе Хәбибә Хәбибуллинага  һәм башка иганәчеләребезгә олы рәхмәтебезне белдерәбез!

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: